Laiks noskatīt dūmu detektorus
Dzīvojamās mājās un dzīvokļos tiem obligāti jāparādās 2017. gadā.
Iekšlietu ministrija ir izstrādājusi jaunus Ugunsdrošības noteikumus, jo pašreizējos nav iekļauta prasība telpas nodrošināt ar dūmu detektoriem vai automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu. Ugunsdzēsēji ne reizi vien ir piesaukuši statistiku – ugunsgrēks visbiežāk izceļas dzīvojamās mājās un dzīvokļos. Igaunijā prasība uzstādīt dūmu detektorus ir spēkā 10 gadus un ugunsgrēka upuru skaits esot samazinājies.
Pašlaik jaunie noteikumi tiek saskaņoti starp ministrijām, tāpēc to galīgā redakcija vēl jāgaida. Projekts paredz, ka viena dzīvokļa objekta un daudzdzīvokļu objekta katrā stāvā izvieto vismaz vienu autonomo dūmu detektoru. Detektoru uzstāda īpašnieks pats un uztur darba kārtībā, ievērojot ražotāja prasības.. Svarīgi, lai detektors pildītu savu uzdevumu – konstatētu sadūmojumu un brīdinātu. Protams, šāda prasība prasīs papildu līdzekļus no dzīvokļa vai mājas īpašnieka, taču detektorus katrs varēs izvēlēties atkarībā no savas rocības.
Kaut arī ugunsdzēsēji teikuši, ka reidus nerīkos, lai pārbaudītu, vai detektori ir uzstādīti, Neatkarīgā pieļauj, ka daudzdzīvokļu ēkās šādas pārbaudes tomēr varētu notikt, jo daudz vienkāršāk ir konstatēt, vai mājas pārvaldnieks ir uzstādījis detektoru katrā stāvā, nevis to, vai tāds ir katrā dzīvoklī. Visās jaunbūvēs un publiskajās ēkās šī prasība jau ir obligāta.